Paulina Święs

PAULINA ŚWIĘS

Nauczyciel tańca klasycznego z przygotowaniem pedagogicznym..

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu.

Ukończyła Szkołę Aktorską w Teatrze Śląskim. Po ukończeniu szkoły występowała na deskach teatru Muzycznego w Gliwicach jako tancerka.

 

 

Joanna Rynkiewicz

JOANNA RYNKIEWICZ

Nauczyciel tańca klasycznego z przygotowaniem pedagogicznym.

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu oraz Wyższej Szkoły Umiejętności w Kielcach którą w 2014r ukończyła na kierunku taniec z wynikiem bardzo dobrym.  Zdobyła tym samym kwalifikacje i uprawnienia do nauczania tańca oraz do prowadzenia pracy dydaktycznej w dziedzinie wiedzy o tańcu.  Ponadto ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych oraz uzyskała tytuł magistra ze specjalności język francuski z programem tłumaczenia specjalistycznego i wspomaganego komputerowo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. 

W dorobku zawodowym ma m.in. praktyki sceniczne w Operze Śląskiej w Bytomiu, pracę tancerki na pokładzie francuskiego statku pasażerskiego ,,Le Diamant”, w „Disneyland Ressort” w Paryżu, gdzie dodatkowo kształciła się w Studio de danse „Harmonic”, National Palace „Circus Folie” w Vierzon , oraz kilkuletnią współpracę z Kieleckim Teatrem Tańca jako tancerka i pedagog  tańca. Odbyła praktyki pedagogiczne w placówkach oświatowych od przedszkoli po liceum. Od maja 2013 r. jest członkiem zespołu baletowego Teatru Rozrywki w Chorzowie.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

- Była stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci Wybitnie Uzdolnionych oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

– II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Tańca Klasycznego w Caen we Francji oraz staż w L’école supérieure de danse de Cannes Rosella Hightower w Cannes 

-  II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Tańca L’Odyssee de la Danse we Francji

– III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Tańca Współczesnego w Biarritz

– finalistka 14. Międzynarodowego Konkursu Tańca „Cita di Rietti” we Włoszech

– finalistka 12. i 14. Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im. W. Wiesiołłowskiego w Gdańsku.

SEBASTIAN BUCHTA

SEBASTIAN BUCHTA

Nauczyciel tańca ludowego z przygotowaniem pedagogicznym.

Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu. 

Działalność taneczną kontynuował uczestnicząc w licznych koncertach w Studenckim Zespole Pieśni Tańca Katowice. 

Piotr Górski, szkoła tańca arabesque

PIOTR GÓRSKI

Nauczyciel tańca współczesnego z przygotowaniem pedagogicznym.

Zawód tancerza rozpoczął od współpracy z teatrem muzycznym w Gliwicach (2005), następnie był tancerzem Kieleckiego Teatru Tańca (od 2007), gdzie uczył się i pracował w technice/stylach tańca jazzowego. W latach 2012-2015 roku był tancerzem w balecie Teatru Rozrywki w Chorzowie. Od 2004 roku cyklicznie szkolił się na warsztatach tańca, w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu (współczesny), a od 2007 roku stale w Kieleckim Teatrze Tańca z zakresu tańca jazzowego. Kilkukrotnie zatańczył na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie ("7 bram Jerozolimy", "Point of Wiew", "Sny"). Współpracował m.in z : Elżbietą i Grzegorzem Pańtak, Jackiem Tyskim, Zofią Rudnicką, Jarosławem Stańkiem, Alainem Bernardem, Billim Goodsonem, Nadią Irą Kodiche, Henrykiem Konwińskim, Sławomirem Woźniakiem, Katarzyną Kmieć.  Zatańczył w ponad 40 produkcjach teatralnych i scenicznych w Polsce i zagranicą (m.in "Jazz dance back and forth", "Chopin4", "Turandot", "Traviata", "Bolero", "Metamorfozy", "Jesus Christ Super Star", "Jackyl & Hide", "Producenci" "Frank V").Jego ulubionym stylem jest jazz. Oprócz niego pasjonuje się salsą i bachatą. Jest półfinalista pucharu świata w latin show i II vicemistrzem Polski w salsie. Jest choreografem narodowej kadry Polski w gimnastyce sportowej w Polskim Związku Gimnastyki.

MAGDALENA FUTRZYK

MAGDALENA FUTRZYK

Nauczyciel tańca klasycznego z przygotowaniem pedagogicznym.

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu, dyplomowana tancerka.

W latach szkolnych, jako uczennica, zdobywała doświadczenie sceniczne na deskach Opery Śląskiej współpracując z zespołem baletowym w takich spektaklach jak np.: „Dziadek do Orzechów”, „Pan Twardowski”, „Księżniczka Czardasza” czy „Krzesany”. Wielokrotna uczestniczka i laureatka Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego Uczniów Szkół Baletowych w Bytomiu. Posiada kwalifikacje instruktora Pilates. Ukończyła studia na kierunku filozofia oraz pedagogika, specjalność: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza na Uniwersytecie Śląskim. Z kolei w Krakowskim Instytucie Rozwoju Edukacji realizowała studia podyplomowe z zakresu Edukacji muzycznej i plastycznej. Była nauczycielem w szkole podstawowej oraz w gimnazjum, prowadziła taneczną grupę świetlicową oraz nauczała takich przedmiotów jak: etyka, plastyka, muzyka, taniec, zajęcia artystyczne. W roku szkolnym w 2017/2018 sprawowała opiekę nad Klasami Aktywności Twórczej w Bytomiu prowadząc zajęcia Wychowanie Do Twórczości. Koordynatorka i edukatorka autorskiego projektu pt. „Mikro-Pokoje”, który został wyłoniony spośród innych pomysłów w konkursie Operator Kultury realizowanego przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

Obecnie nauczyciel tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Bytomiu oraz w Niepublicznej Szkole Baletowej Szkoły Sztuki Tańca ARABESQUE w Katowicach. 

 

KLAUDIA MARCISZ

KLAUDIA MARCISZ

Pedagog, animator czasu wolnego, instruktor pilatesu I i II stopnia ze specjalizacją Core. Swoją edukację artystyczną rozpoczęła w wieku trzech lat, uczęszczając na zajęcia z tańca i śpiewu do Pałacu Młodzieży. Następnie przez ponad jedenaście lat jako członek Zespołu Pieśni i Tańca „Tysiąclatki” występowała na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Stale szuka możliwości do dalszego rozwoju biorąc udział w kursach, szkoleniach, warsztatach oraz seminariach. Swój czas wolny poświęca również na rozwijanie swoich pasji, którą są między innymi tańce latynoamerykańskie (prowadzone także w roli instruktora Zumby), a także podejmowana od wielu lat na wielu płaszczyznach (w szczególności w szkołach, harcerstwie, organizacjach pozarządowych czy w czasie animacji) praca z dziećmi i młodzieżą, od której również można wiele się nauczyć. Jest osobą aktywną, która posiada kilkanaście pomysłów na minutę, aby w ciekawy sposób spędzić i zorganizować czas sobie i innym. W naszej szkole swoją energią i pasją do tańca zaraża najmłodsze dzieci, rozwijając w nich poczucie, że „taniec to przede wszystkim dobra zabawa”.