MAGDALENA FUTRZYK

MAGDALENA FUTRZYK

Nauczyciel tańca klasycznego z przygotowaniem pedagogicznym.

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu, dyplomowana tancerka.

W latach szkolnych, jako uczennica, zdobywała doświadczenie sceniczne na deskach Opery Śląskiej współpracując z zespołem baletowym w takich spektaklach jak np.: „Dziadek do Orzechów”, „Pan Twardowski”, „Księżniczka Czardasza” czy „Krzesany”. Wielokrotna uczestniczka i laureatka Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego Uczniów Szkół Baletowych w Bytomiu. Posiada kwalifikacje instruktora Pilates. Ukończyła studia na kierunku filozofia oraz pedagogika, specjalność: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza na Uniwersytecie Śląskim. Z kolei w Krakowskim Instytucie Rozwoju Edukacji realizowała studia podyplomowe z zakresu Edukacji muzycznej i plastycznej. Była nauczycielem w szkole podstawowej oraz w gimnazjum, prowadziła taneczną grupę świetlicową oraz nauczała takich przedmiotów jak: etyka, plastyka, muzyka, taniec, zajęcia artystyczne. W roku szkolnym w 2017/2018 sprawowała opiekę nad Klasami Aktywności Twórczej w Bytomiu prowadząc zajęcia Wychowanie Do Twórczości. Koordynatorka i edukatorka autorskiego projektu pt. „Mikro-Pokoje”, który został wyłoniony spośród innych pomysłów w konkursie Operator Kultury realizowanego przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

Obecnie nauczyciel tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Bytomiu oraz w Niepublicznej Szkole Baletowej Szkoły Sztuki Tańca ARABESQUE w Katowicach. 

 

Piotr Górski, szkoła tańca arabesque

PIOTR GÓRSKI

Nauczyciel tańca współczesnego z przygotowaniem pedagogicznym.

Zawód tancerza rozpoczął od współpracy z Teatrem Muzycznym w Gliwicach (2005), następnie był tancerzem Kieleckiego Teatru Tańca (od 2007), gdzie uczył się i pracował w technice/stylach tańca jazzowego. W latach 2012-2015 roku był tancerzem w balecie Teatru Rozrywki w Chorzowie. Od 2004 roku cyklicznie szkolił się na warsztatach tańca, w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu (współczesny), a od 2007 roku stale w Kieleckim Teatrze Tańca z zakresu tańca jazzowego. Kilkukrotnie zatańczył na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie ("7 bram Jerozolimy", "Point of Wiew", "Sny"). Współpracował m.in z : Elżbietą i Grzegorzem Pańtak, Jackiem Tyskim, Zofią Rudnicką, Jarosławem Stańkiem, Alainem Bernardem, Billim Goodsonem, Nadią Irą Kodiche, Henrykiem Konwińskim, Sławomirem Woźniakiem, Katarzyną Kmieć.  Zatańczył w ponad 40 produkcjach teatralnych i scenicznych w Polsce i zagranicą (m.in "Jazz dance back and forth", "Chopin4", "Turandot", "Traviata", "Bolero", "Metamorfozy", "Jesus Christ Super Star", "Jackyl & Hide", "Producenci" "Frank V").Jego ulubionym stylem jest jazz. Oprócz niego pasjonuje się salsą i bachatą. Jest półfinalista pucharu świata w latin show i II vicemistrzem Polski w salsie. Jest choreografem narodowej kadry Polski w gimnastyce sportowej w Polskim Związku Gimnastyki.

EWA KOWALCZEWSKA

EWA KOWALCZEWSKA

 

Nauczyciel tańca klasycznego i współczesnego oraz techniki neoklasycznej.

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu, dyplomowana tancerka i choreograf.

Od najmłodszych klas występowała w licznych przedstawieniach na deskach Opery Śląskiej w przedstawieniach takich jak „Kopciuszek”, „Śpiąca królewna”, a także na licznych koncertach szkolnych. Swoją technikę i umiejętności taneczne kształciła pod okiem wybitnych pedagogów takich jak Ewa Wycichowska, Jacek Łumiński, Timothy Kasper, Iwona Olszowska, na wielu warsztatach w Polsce i za granicą w tym m.in. w studiach tańca w Amsterdamie - HJ STUDIO, Rotterdamie - Scapino Ballet, Polskim Teatrze Tańca czy Bytomskim Teatrze Rozbark. Tańczyła w Scapino Ballet Rotterdam. Będąc tancerką w Holandii jednocześnie prowadziła zajęcia z tańca klasycznego dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Ukończyła studia na kierunku turystyka międzynarodowa oraz kurs choreografii scenicznej pod okiem Iwony Olszowskiej. Obecnie Ewa przekazuje swoje wieloletnie doświadczenie i wiedzę nauczając w szkole baletowej oraz podczas warsztatów dla młodzieży i dorosłych.

EDYTA KRAWCZYK

EDYTA KRAWCZYK

Nauczyciel tańca klasycznego, akrobatyki oraz jazzu.

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu.

Z zawodu tancerka. Związana od najmłodszych lat z Operą Śląska, gdzie brała udział w spektaklach takich jak "Dziadek do orzechów" oraz "Pan Twardowski". Już w trakcie nauki w szkole baletowej otrzymywała liczne wyróżnienia z przedmiotów zawodowych. Zdobyła 3 miejsce podczas konkursu baletowego „Impresja". Brała udział w konkursach choreograficznych oraz występowała podczas VII i VIII Międzynarodowej Gali Baletowej w Operze Śląskiej. W trakcie trwania nauki szkolona pod okiem znanych choreografów takich jak Katarzyna Kmieć, Kazimierz Cieśla, Henryk Konwiński oraz wielu innych. Ukończyła Szkołę Baletową z ocenami bardzo dobrymi z przedmiotów praktycznych. 

Ukończyła również: roczny kurs instruktora fitness, roczny kurs fizjoterapii, roczny kurs masażystki. Po ukończeniu szkoły dostała propozycję pracy w zespole baletowym Teatru Rozrywki w Chorzowie. Występowała przez trzy lata we wszystkich spektaklach Teatru. Między innymi: "Skrzypek na dachu", "Jekyll and Hyde", "Producenci". Od 2015 roku związana z rewią taneczną "Maraquja", gdzie tworzy choreografię i występuje. Edyta występowała często w telewizji TVP 2 podczas letnich koncertów "Lato, śpiew, muzyka" transmitowanych na żywo. Związana z telewizją TVS, gdzie tworzy oprawę taneczną dla znanych artystów. Możną ją zobaczyć w wielu teledyskach wielu z nich: Zbyszek Lemański,Tim Fabian, Bayerfull.

Jest również studentką Akademii Humanistycznej w Łodzi na kierunku: pedagogika tańca, specjalizacja: taniec.

KLAUDIA MARCISZ

KLAUDIA MARCISZ

Pedagog, animator czasu wolnego, instruktor pilatesu I i II stopnia ze specjalizacją Core.

Swoją edukację artystyczną rozpoczęła w wieku trzech lat, uczęszczając na zajęcia z tańca i śpiewu do Pałacu Młodzieży. Następnie przez ponad jedenaście lat jako członek Zespołu Pieśni i Tańca „Tysiąclatki” występowała na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Stale szuka możliwości do dalszego rozwoju biorąc udział w kursach, szkoleniach, warsztatach oraz seminariach. Swój czas wolny poświęca również na rozwijanie swoich pasji, którą są między innymi tańce latynoamerykańskie (prowadzone także w roli instruktora Zumby), a także podejmowana od wielu lat na wielu płaszczyznach (w szczególności w szkołach, harcerstwie, organizacjach pozarządowych czy w czasie animacji) praca z dziećmi i młodzieżą, od której również można wiele się nauczyć. Jest osobą aktywną, która posiada kilkanaście pomysłów na minutę, aby w ciekawy sposób spędzić i zorganizować czas sobie i innym.

W naszej szkole swoją energią i pasją do tańca zaraża najmłodsze dzieci, rozwijając w nich poczucie, że „taniec to przede wszystkim dobra zabawa”.

 

 

MONIKA NOWAK

MONIKA NOWAK

Nauczyciel tańca klasycznego i współczesnego z przygotowaniem pedagogicznym.

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku taniec, specjalność pedagogika baletowa (egzamin dyplomowy z wynikiem bardzo dobrym) oraz Niepublicznej Szkoły Baletowej Szkoły Sztuki Tańca ARABESQUE w Katowicach.

Ukończyła również:

  • Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Fryderyka Chopina w Będzinie w klasie fortepianu
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Katowicach w klasie dwujęzycznej z językiem nauczania francuskim, tym samym uzyskując Certyfikat znajomości języka francuskiego na poziomie C1.

Obecnie jest studentką aktorstwa w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca i występuje w spektaklu dyplomowym tanecznym „N/EBO” w choreografii Anny Godowskiej.

W roku 2019 zdała na ocenę bardzo dobrą aktorski egzamin dyplomowy, występując w spektaklu  „Hen. O końcu” wyreżyserowanym przez Macieja Podstawnego.

Swoje zdolności artystyczne rozwijała biorąc udział w licznych warsztatach tanecznych i aktorskich, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Wśród nich należy wyróżnić: Warsztaty Tańca Współczesnego w Śląskim Teatrze Tańca, Letnie Warsztaty Artystyczne Teatru Buffo w Warszawie, Warsztaty w École de Danse de Genève. Szkoliła się także pod okiem wielu znakomitych tancerzy, choreografów, pedagogów i reżyserów m.in. Andrzeja Morawca, Zofii Rudnickiej, Ewy Wycichowskiej, Aleksandry Dziurosz, Pauliny Andrzejewskiej, Janusza Skubaczkowskiego, Louis Frankenhuis, Joe Altera, Briana Michaelsa, Błażeja Peszka.

We współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Filmową Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi w Łodzi (PWSFTviT) jako aktorka, tancerka i choreograf brała udział w projekcie badawczym pt. „Taniec i muzyka klasyczna jako formy wypowiedzi telewizyjnej” zrealizowanym pod opieką dr hab. Dariusza Kamińskiego. Występowała także w teledysku „IMAGO” Buki&Skora.

W roku 2015 odbyła tournée artystyczne na wyspie la Réunion z musicalem ku pamięci Édith Piaf i Heleny Rubinstein.

W lutym 2020 wystąpiła w jednej ze scen serialu „Zakochani po uszy” w reżyserii Moniki Szczęsnej – Jurga.

Obecnie występuje w spektaklu „Tuwim dla dorosłych” w reż. Jerzego Jana Połońskiego w Teatrze Miejskim w Gliwicach.