MAGDALENA FUTRZYK

MAGDALENA FUTRZYK

Nauczyciel tańca klasycznego z przygotowaniem pedagogicznym.

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu, dyplomowana tancerka.

W latach szkolnych, jako uczennica, zdobywała doświadczenie sceniczne na deskach Opery Śląskiej współpracując z zespołem baletowym w takich spektaklach jak np.: „Dziadek do Orzechów”, „Pan Twardowski”, „Księżniczka Czardasza” czy „Krzesany”. Wielokrotna uczestniczka i laureatka Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego Uczniów Szkół Baletowych w Bytomiu. Posiada kwalifikacje instruktora Pilates. Ukończyła studia na kierunku filozofia oraz pedagogika, specjalność: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza na Uniwersytecie Śląskim. Z kolei w Krakowskim Instytucie Rozwoju Edukacji realizowała studia podyplomowe z zakresu Edukacji muzycznej i plastycznej. Była nauczycielem w szkole podstawowej oraz w gimnazjum, prowadziła taneczną grupę świetlicową oraz nauczała takich przedmiotów jak: etyka, plastyka, muzyka, taniec, zajęcia artystyczne. W roku szkolnym w 2017/2018 sprawowała opiekę nad Klasami Aktywności Twórczej w Bytomiu prowadząc zajęcia Wychowanie Do Twórczości. Koordynatorka i edukatorka autorskiego projektu pt. „Mikro-Pokoje”, który został wyłoniony spośród innych pomysłów w konkursie Operator Kultury realizowanego przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

Obecnie nauczyciel tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Bytomiu oraz w Niepublicznej Szkole Baletowej Szkoły Sztuki Tańca ARABESQUE w Katowicach. 

 

Joanna Rynkiewicz

JOANNA RYNKIEWICZ

Nauczyciel tańca klasycznego z przygotowaniem pedagogicznym.

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu oraz Wyższej Szkoły Umiejętności w Kielcach którą w 2014r. ukończyła na kierunku taniec z wynikiem bardzo dobrym.  Zdobyła tym samym kwalifikacje i uprawnienia do nauczania tańca oraz do prowadzenia pracy dydaktycznej w dziedzinie wiedzy o tańcu.  Ponadto ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych oraz uzyskała tytuł magistra ze specjalności język francuski z programem tłumaczenia specjalistycznego i wspomaganego komputerowo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. 

W dorobku zawodowym ma m.in. praktyki sceniczne w Operze Śląskiej w Bytomiu, pracę tancerki na pokładzie francuskiego statku pasażerskiego ,,Le Diamant”, w „Disneyland Ressort” w Paryżu, gdzie dodatkowo kształciła się w Studio de danse „Harmonic”, National Palace „Circus Folie” w Vierzon , oraz kilkuletnią współpracę z Kieleckim Teatrem Tańca jako tancerka i pedagog  tańca. Odbyła praktyki pedagogiczne w placówkach oświatowych od przedszkoli po liceum. Od maja 2013 r. jest członkiem zespołu baletowego Teatru Rozrywki w Chorzowie.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

- Była stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci Wybitnie Uzdolnionych oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

– II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Tańca Klasycznego w Caen we Francji oraz staż w L’école supérieure de danse de Cannes Rosella Hightower w Cannes 

-  II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Tańca L’Odyssee de la Danse we Francji

– III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Tańca Współczesnego w Biarritz

– finalistka 14. Międzynarodowego Konkursu Tańca „Cita di Rietti” we Włoszech

– finalistka 12. i 14. Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im. W. Wiesiołłowskiego w Gdańsku.

EDYTA KRAWCZYK

EDYTA KRAWCZYK

Nauczyciel tańca klasycznego.

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu.

Z zawodu tancerka, instruktorka fitness, masażystka. Związana od najmłodszych lat z Operą Śląską, gdzie brała udział w takich spektaklach jak "Dziadek do Orzechów". Brała aktywny udział w warsztatach tanecznych oraz konkursach baletowych. Będąc uczennicą otrzymała wiele wyróżnień w kategorii taniec. Od 2016 roku była związana z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Szkolona pod okiem wielu choregrafów jak i reżyserów, między innymi P. Henryk Konwinski, reż. Ewelina Marciniak., P. Aleksandra Kmieć. Występowała również w telewizji z takimi gwiazdami jak: Bayerfull (podczas 25 lecia Polsatu), Tim Fabian oraz Pani Bernadetta Kowalska. Na co dzień prowadzi zajęcia tańca dla dzieci oraz sama występuje podczas wielu imprez na terenie całej Polski. Pełna pasji i chęci do ciągłego rozwijania.

Paulina Święs

PAULINA  KATARZYNA ŚWIĘS

Nauczyciel tańca klasycznego z przygotowaniem pegadogicznym


Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu.

Absolwentka Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. 

Fotograf, dyplomowany fototechnik. Od zakończenia szkoły związana z Gliwickim Teatrem Muzycznym. Tańczyła w spektaklach: baletowych - "Dziadek do Orzechów", "Chodnik 05", "Pinokio", musicalach - "Hair", "Footloose", "42 Street", "Hello Dolly", "Anna Karenina", "Ragtime", operetkach - "Kraina Uśmiechu", "Księżniczka Czardasza", "Wesoła Wdówka", "Ptasznik z Tyrolu", "Hrabina Marica", "Zemsta Nietoperza", "Orfeusz w Piekle". Współpracowała z takimi twórcami jak; Wojciech Kościelniak, Jarosław Staniek, Henryk Konwiński, Jacek Badurek, Maria Sartova, Józef Opalski. Była konsultantem choreograficznym w sztuce „Conrad” w reżyserii Ingmara Villqista w Teatrze Śląskim w Katowicach.

Jest artystą poszukującym nowych środków wyrazu, kreatywnie łączy sztuki plastyczne z baletem.

 

 

Piotr Górski, szkoła tańca arabesque

PIOTR GÓRSKI

Nauczyciel tańca współczesnego z przygotowaniem pedagogicznym.

Zawód tancerza rozpoczął od współpracy z Teatrem Muzycznym w Gliwicach (2005), następnie był tancerzem Kieleckiego Teatru Tańca (od 2007), gdzie uczył się i pracował w technice/stylach tańca jazzowego. W latach 2012-2015 roku był tancerzem w balecie Teatru Rozrywki w Chorzowie. Od 2004 roku cyklicznie szkolił się na warsztatach tańca, w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu (współczesny), a od 2007 roku stale w Kieleckim Teatrze Tańca z zakresu tańca jazzowego. Kilkukrotnie zatańczył na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie ("7 bram Jerozolimy", "Point of Wiew", "Sny"). Współpracował m.in z : Elżbietą i Grzegorzem Pańtak, Jackiem Tyskim, Zofią Rudnicką, Jarosławem Stańkiem, Alainem Bernardem, Billim Goodsonem, Nadią Irą Kodiche, Henrykiem Konwińskim, Sławomirem Woźniakiem, Katarzyną Kmieć.  Zatańczył w ponad 40 produkcjach teatralnych i scenicznych w Polsce i zagranicą (m.in "Jazz dance back and forth", "Chopin4", "Turandot", "Traviata", "Bolero", "Metamorfozy", "Jesus Christ Super Star", "Jackyl & Hide", "Producenci" "Frank V").Jego ulubionym stylem jest jazz. Oprócz niego pasjonuje się salsą i bachatą. Jest półfinalista pucharu świata w latin show i II vicemistrzem Polski w salsie. Jest choreografem narodowej kadry Polski w gimnastyce sportowej w Polskim Związku Gimnastyki.

KLAUDIA MARCISZ

KLAUDIA MARCISZ

Pedagog, animator czasu wolnego, instruktor pilatesu I i II stopnia ze specjalizacją Core. Swoją edukację artystyczną rozpoczęła w wieku trzech lat, uczęszczając na zajęcia z tańca i śpiewu do Pałacu Młodzieży. Następnie przez ponad jedenaście lat jako członek Zespołu Pieśni i Tańca „Tysiąclatki” występowała na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Stale szuka możliwości do dalszego rozwoju biorąc udział w kursach, szkoleniach, warsztatach oraz seminariach. Swój czas wolny poświęca również na rozwijanie swoich pasji, którą są między innymi tańce latynoamerykańskie (prowadzone także w roli instruktora Zumby), a także podejmowana od wielu lat na wielu płaszczyznach (w szczególności w szkołach, harcerstwie, organizacjach pozarządowych czy w czasie animacji) praca z dziećmi i młodzieżą, od której również można wiele się nauczyć. Jest osobą aktywną, która posiada kilkanaście pomysłów na minutę, aby w ciekawy sposób spędzić i zorganizować czas sobie i innym. W naszej szkole swoją energią i pasją do tańca zaraża najmłodsze dzieci, rozwijając w nich poczucie, że „taniec to przede wszystkim dobra zabawa”.

 

 

Edyta Musial Arabesque

EDYTA MUSIAŁ

Nauczyciel akrobatyki.

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej na kierunku dietetyka sportowa. Absolwentka AWF Katowice o specjalności taniec, instruktor pływania, fitness i gimnastyki. Od dziecka interesuje się tańcem, sportami takimi jak gimnastyka, pływanie, jazda na łyżwach. Od 2000 roku uczęszczała do Uczniowskiego Klubu Sportowego "ATUT". Brała udział w wielu zawodach międzyszkolnych, uczęszczała do Zespołu gimnastyczno-tanecznego SPLOT, zespołu tanecznego EGO, brała udział w wielu pokazach tanecznych i zawodach. Od 2005 roku swoje umiejętności rozwijała w Społecznej Szkole Baletowej w Częstochowie. Występowała wielokrotnie w teatrze im. Adama Mickiewicza oraz Filharmonii Częstochowskiej. W kolejnym etapie rozwoju były skoki do wody w klubie COSW Częstochowa, wówczas brała udział w wielu Mistrzostwach Polski stając na podium. W 2015 r. brała udział w castingu do programu You Can Dance.

Obecnie od 2016 r. trenuje zawodniczki do Mistrzostw Polski w kategorii fitness dzieci IFBB oraz jest trenerem zawodniczek do międzyklubowych zawodów Akrobatyki oraz Gimnastyki Artystycznej.